YPG, ABD’nin verdiği silahları TSK’ya karşı kullanırken görüntülendi

Türkiye’nin ABD’nin YPG’ye verdiği silahlara yönelik endişeleri karşılık buluyor. Suriye’nin kuzeyinde ABD’den önemli destek gören YPG, silah yardımları ve hava desteğiyle günden güne güçlenerek kontrol alanını genişletti.
Türkiye ise müttefiki ABD’nin, terör örgütü olarak tanınan PKK’nın Suriye koluna olan bu desteğine sert tepki göstermeye devam ediyor.
Türkiye kamuoyunda ABD’nin YPG’ye verdiği silahların bölgede TSK’ya karşı kullanılmasına dair endişeler had safhayadı ve DAEŞ ile savaşın ardından namluların Türkiye’ye döneceği ifade ediliyordu.
Ancak YPG, ABD silahlarını Türkiye’ye karşı kullanmak için DAEŞ ile savaşın bitmesini beklememiş görünüyor. Gruba yakınlığıyla bilinen ANHA Haber Ajansı’nın paylaştığı görüntülerde YPG’ye ABD tarafından verildiği ifade edilen BM-21 Grad füzeleri görülüyor. ANHA, Afrin’de kullanıldığı belirtilen füzelerin hedefinde“Türk işgalcilerin” yer aldığı ifadesini kullandı. Grubun bölgedeki Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve Türkiye bağlantılı muhalif güçleri hedef aldığı belirtildi.


Kaynak: Mepa News

İktibas: Mepanews

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.