Yahudileri Geldiği Yere Göndermek İçin 100 Yıl Daha Olsa Savaşırız


Filistinli düşünür Muhammed El Şecravi, Mekamilen Televizyonuna konuk oldu. El Şecravi’nin Filistin hakkında yaptığı değerlendirmeler, uluslararası basın tarafından gündeme taşındı.

Muhammed El Şecravi şunları söyledi:

“Bir şeyi anlamalıyız: Bu beldede ya biz olacağız ya onlar. Diğer bir seçenek yok. Haçlılar Filistin’de 99 yıl kaldılar fakat hiçbir Araptan ya da Müslümandan ‘Filistin’i Haçlılarla bizim aramızda bölelim’ dediğini duymadık. Haçlılar gitti, Filistin kaldı.

Şimdi de Yahudiler 69 yıldır Filistin’deler, 100 yıl daha sabretmeye hazırız. Onlara karşı 100 yıl daha cihat etmeye ve çocuklarımızı Filistin’e Dönme Hakkı için yetiştirmeye hazırız.

Şeyh Ahmed Yasin, 27 yıl içinde Filistin’e döneceğimizi söylemişti. 20 sene geçti ve geriye kaldı 7 sene.

Filistin bir bütün olarak geri alınacak. Batı Şeria Filistin’i veya Gazze Şeridi Filistin’i diye bir şey tanımıyoruz. Sadece bir Filistin biliyoruz ki batısı Akdeniz, doğusu Ürdün, kuzeyi Lübnan ve Suriye ve güneyi ise Mısır. Başka bir Filistin bilmiyoruz.

Bizim için bir ve tek çözüm var o da işgali süpürüp atmak ve bu Yahudileri geldikleri yere geri göndermektir. Bana dedesi Filistin’de doğmuş bir tek Yahudi gösterin. Bense size dedeleri Filistin’de doğmuş milyonlarca Filistinli gösterebilirim.”

Kaynak : Asyanınsesi