Cuma, 22 Mart 2019

“Yahudiler ABD’yi terk edebilir”

"Yahudiler ABD'yi terk edebilir" "Yahudiler ABD'yi terk edebilir" "Yahudiler ABD'yi terk edebilir" "Yahudiler ABD'yi terk edebilir" "Yahudiler ABD'yi terk edebilir" İzak Herzog, 'de Yahudilere yönelik saldırılarla ilgilii 'deki Yahudilerin ülkeyi terk edebileceğine vurgu yaptı.

Siyonist Birlik Partisi lideri İzak Herzog, ABD'nin Philadelphia şehrindeki mezarlığının tahrip edilmesi ve toplum merkezlerine yönelik bombalı tehditleriyle birlikte yükselen anti semitik saldırılara ilişkin yorum yaptı.

Partisinin toplantısında konuşan Herzog, "Yahudi kardeşlerimizin İsrail'e toplu bir şekilde göç etmesi ihtimali için hükümeti hazırlıklı olmaya ve ulusal acil durum planı düzenlemeye çağırıyorum" dedi.

Yahudilere karşı son zamanlarda artış gösteren saldırılara yönelik müdahalede bulunmadığı için eleştirilen ABD Başkanı Donald hakkında ise Herzog, 'Amerikan hükümetinin bu olayı sert bir şekilde ortadan kaldırabilmek içi elinden geleni yapacağına inandığını' ifade etti.

İsrail Başbakanı Benyamin 'nun lideri olduğu Likud partisi ise yaptığı açıklamada "Philadelphia Yahudi mezarlığına yönelik saldırı şok edici ve endişe verici. Kötülük ve nefret derhal durdurulmalı" demişti.
Kaynak: Sputnik

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.