Yahudi Çeteler Filistinlilerin Araçlarına Saldırdı


Batı Yaka’da terör estirmeye devam eden Yahudi Yerleşimci Çeteler Karyut Beldesinde Otomobillerin Lastiklerini Tahrip Etti ve Arabalara İsrail bayrağının şeklini boyalarla çizdiler..

Yahudi yerleşimciler bu sabah (10 Ekim Çarşamba) Nablus’un güneyindeki Karyut beldesine sızarak evlerin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdı.Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, belde sakinleri sabah uyandıklarında mahalle aralarında Yahudi yerleşimcileri gördü.

Belde sakinleri sabah evlerinden çıktıklarında Yahudi yerleşimcilerin ayrıca birkaç otomobilin lastiklerini tahrip ettiklerini fark etti.Fanatik Yahudi yerleşimcilerin araçların üzerlerine ve duvarlara ayrıca “Bedel Ödetme Grupları” yazdıkları kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka'da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.
Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.