Cuma, 22 Mart 2019

‘Ya Sabur, bana sabır ver, Ya Ğafur, Ya Rahim, Ya Muntakim’

Asya’nın Sesi Haber Merkezi

Bilal, birçok çocuk gibi Rejimi tarafından atılan varil bombalarının kurbanı. ’teki bir saldırıda bir bacağını kaybeden Bilal, bir elinin de neredeyse tamamını kaybetmiş.

Bilal’in babası Ebu Hasan da yaralanmış ve artık hareket edemiyor. Oğluna ve kocasına Halep savaşında diğer bir çocuğunu kaybeden Ummu Hasan bakıyor. Ummu Hasan da diğer tüm anneler gibi oğlunun yarım kalan eğitimine devam etmesini istiyor.

Aile, zorla Hale’ten çıkarıldıktan sonra şimdi sınırındaki Sermede kasabasında bir çadırda yaşıyor.

Bilal’in çocukluk hayalleri arasında diğer çocuklarla oynayabilmek ve ailesinin karşı karşıya olduğu zorluklarda onlara yardım edebilmek var.

Durduğu yerden atılan varilin ardından ayağa kalktığını söyleyen Bilal, ayağa kalktığında bir bacağıyla elinin olmadığını ve o an hiçbir şey hissetmediğini söylüyor. Bilal’in tek isteği protez bacağa sahip olmak.

savaşının yara izleri tüm dünyanın yüzüne çizilmiş vaziyette. Bilal, patlayıcı variller nedeniyle bacağını kaybeden çocuklardan yalnızca birisi.

Kendisine mikrofon uzatılan Bilal’in babası oğlunun gözleri önünde sürünerek hareket etmesinin nasıl bir acı olduğunu anlatıyor.

‘Ya Sabur, bana sabır ver, Ya Ğafur, Ya Rahim, Ya Muntakim’ Bilal’in yaralanarak hareket edemez hale gelen babasının ağzından dökülen sözler.

Bilal dünyaya soruyor: acaba dünyada Beşşar’ın zulmünü bertaraf edecek kimse yoksa onun 1000 dolar tutarındaki protez hayalini gerçekleştirecek kimse de mi yok. Ve Bilal ağlıyor: Başka bir isteğim yok.

Onun tek isteği, bir yere gideceği zaman ‘baba beni taşı’ diyerek babasına verdiği eziyetten kurtulmak.

Bilal daha sonra elini soran muhabiri cevapladı: yoksa da bişey olmaz!

Savaş nedeniyle sakat kalan Suriyelilere ait resmi bir rakam olmasa da 1 milyon 500 bin kişi oldukları tahmin ediliyor.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.