Pazartesi, 22 Nisan 2019

Van’da terör operasyonu

Van'ın Muradiye ilçesinde 2 el bombası, 3 patlayıcı düzeneği ve içine patlayıcı yerleştirilmiş 6 büyük tüp ile çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İlçe Jandarma Komutanlığına gelen ihbarın ardından Babacan Mahallesi kırsalındaki dere yatağında arazi incelemesi gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İnceleme sonucunda 2 el bombası, 215 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 340 adet M-16 piyade tüfeği fişeği, 6 adet AK-47 Kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 3 el yapımı patlayıcı düzeneği, 3 roketatar sevk fişeği, keskin nişancı dürbünü, sırt çantası, radyo, 2 takım terörist kıyafeti, 2 cep telefonu bataryası ile çok miktarda el yapımı patlayıcı düzeneği yapımında kullanılan elektronik malzeme ve tıbbi malzeme ele geçirilmiştir."

Açıklamada ayrıca, aramalarda içine patlayıcı yerleştirilmiş toprağa gömülü 6 büyük tüp ele geçirildiği bildirildi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Fransa’dan Suudi Arabistan’a Yaptırım Sinyali

Fransa, Kaşıkçı’nın ölümünde Suudi Arabistan’ın sorumluluğunun kanıtlanması durumunda bu ülkeye yaptırım uygulayacağını açıkladı. Fransa Hükümet …

BM’den Fransa’ya Burka Yasağını Kaldır Çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Fransa’ya burka yasağını kaldırması çağrısında bulundu. BM’nin İnsan Hakları Yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.