Çarşamba, 23 Ocak 2019

Usame Bin Ladin’in Amerika’yı Krize Sokma Planı Neydi?

kurucu lideri ’in Abbottabad’daki evine Mayıs 2011’de düzenlenen operasyonla ele geçirilen ’e ait özel belgeler yayınlandı.

Bir kısmı daha önce yayınlanan ‘Bin Belgelerinin’ yazı, resim ve bilgisayar verilerinden oluşan yüz binlerce parçalık yeni bölümü paylaşıldı.

Bazı belgelerin hassaslığı nedeniyle halen paylaşılmadığı belirtilirken Asya’nın Sesi Haber Merkezi, önceki bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de yer alan önemli belgeleri okurları için Türkçeleştiriyor.

’in örgütün en önemli dini ve siyasi liderlerinden biri olarak kabul edilen Atiyetullah El Libi’ye yazdığı mektup, Amerikalı yetkililer tarafından SOCOM-2012-0000019 numarasıyla kodlanmış.

Bin Ladin’in ’yi kaosa sürüklemek için hazırladığı plan söz konusu mektupla birlikte ortaya çıktı:

Usame Bin Ladin’in takriben 2010 ortaları yada sonlarında Atiyetullaj El Libi’ya yazdığı mektup:

“Şeyh Said’den (Allah O’na rahmet etsin) İlyas kardeşi biri ’da diğeri ’daki Bagram bölgesinde olmak üzere Obama yada Petraeus’un yahut ziyaretlerini gözetleme ve en azından bunlardan birinin uçağına düzenleme göreviyle iki grup hazırlamakla görevlendirmesini istemiştim.

Eğer bu ziyaret, Başkan Yardımcısı Biden, veya Savunma Bakanı Gates yada Birleşik Kuvvetler Başkanı Mullen yahut Obama’nın Afganistan ve Pakistan Özel Elçisi Holbrook ve benzerleri tarafından yapılırsa hedef alınmasınlar.

İki grup da Obama ve Petraeus için tarassuta devam etsinler. Bu ikisine (Obama ve Petraeus) odaklanılmasının nedeni, Obama’nın küfrün başı olması ve öldürülmesinin Biden’ın onun görev süresinin geri kalanında Amerikan başkanlığını otomatik olarak üstleneceği anlamına gelmesidir.

Ve aralarında da kabul edildiği gibi Biden, bu görev için tam hazır değil ki bu durum da ’yı bir krize sokacaktır.”

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.