Ünlü video sitesi Youtube.com’a saldırı

17.10.2018 tarihi 04:15 saatler sıralarında hani bir saldırı ile kullanılamaz hale gelen ünlü youtube sitesi çalışamaz halde görülüyor. Ünlü webmaster forumunda konu açılan ve saldırının nasıl olduğunu bilinmeden hani bir tartışma başlatıldığını gördük. Youtube gibi serverları sağlam olan siteler bile güvenliğini malesef koruyamadığını görüyoruz.

1) SALDIRI NASIL BAŞLADI?

Gece Türkiye saati ile 04:15 saatinde başlamıştır. Forumdaki kullanıcıların yorumlarına göre video izlerken hani bir kapanış olduğunu seyir halinde gittiğine şahit olmuşlar.

2) Youtube NASIL CEVAP VERDİ?

Konuyla ilgili sosyal ağ’da youtube daha açıklama yapmadı.

3) SALDIRININ ARKASINDA KİM OLABİLİR?

Herhangi bir belirleme yok. Büyük ihtimalle güçlü bir Ddos saldırısı olduğunu yine forumdaki üyelerin düşüncesini aktarıyoruz..

Ekran Görüntüsü :
Fetih Medya

Youtube hakkında:

YouTube, bir video barındırma web sitesidir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’deki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005’te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006’da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır. Vikipedi Kuruluş tarihi: 14 Şubat 2005, San Mateo, Kaliforniya, ABD CEO: Susan Wojcicki (5 Şub 2014–) Genel merkezi: San Bruno, Kaliforniya, ABD Kurucular: Jawed Karim, Chad Hurley, Steve Chen Üst kuruluş: Google

Yan kuruluşlar: FameBit, BandPage, RightsFlow, Green Parrot Pictures, Directr, Inc., Episodic, Inc., Fflick, Inc.

Kaynak : Fetih Medya

Gereksizse Sil