Cumartesi, 20 Nisan 2019

Türkiye Tarihinde ilk defa Uygur Türkleri ÇİN’e teslim edildi.

Göç İdaresindeki kripto FETÖ’cüler, Hoten doğumlu iki Uygur Türkünü sahte belgeleriyle üzerinden öldürüleceklerini bile bile ÇİN’e teslim etti.

Hatay Göç idaresi Fettullahçı Örgütünün bir oyununa sahne oldu. Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine sahte Tacikistan belgeleri düzenlenerek Tacikistan üzerinden gizlice idam edileceği Çin Halk Cumhuriyetine teslim edildi.

Hatay Göç idaresindeki 79 Doğu Türkistanlı Uygur Türkü Fettullahçı Terör Örgütünün sahte belgelerle düzenlediği bu oyunu bozmak için 19 Şubat 2018 tarihinde süresiz açlık grevine başladığını ilan etmesinin ardından 5 kişilik Tursun ailesinin teslim edilmesinin önüne her ne kadar geçse de Doğu Türkistan Hoten doğumlu İzbuddin ve zubayyir’in Tacikistan üzerinden Kominist Çin Halk Cumhuriyetine teslim edilmesinin önüne geçilemedi.

Hatay Valiliği Basın Açıklamasına teslim edilen Uygur Türklerine neden yer vermedi ?

Hatay Valiliği açlık grevi yapan Uygur Türklerinin akabinde zoraki bir basın açıklaması yaptı. Hatay Göç İdaresindeki FETÖ’cü hainlerin sahte Tacikistan belgesi ile Çin’e teslim edilmesine değinmedi. Adeta göç idaresindeki bu oyunu gizleyen bir yapan Hatay Valiliği sorumlular hakkında yasal işlem yapmadı.

Teslim edilen Uygur Türklerinin adeta üzerini örtmek için Hatay Valiliği ve Hatay Göç idaresi açlık grevindeki Uygur Türklerinin tamamına yakınını serbest bıraktı.

Hatay Göç İdaresi açlık grevindeki Uygur Türklerini aldattı ?

Açlık grevinin akabinde Hatay Geri Gönderme Merkezi’ne gelen yetkililer vakit kazanmak ve Çin’e teslim edilen Uygur Türklerini basından gizlemek için yalan beyanda bulunarak ‘’İzbuddin ve Zubayyir İstanbul’a götürüldü teslim edilmiyor’’ yalanının arkasına sığındı.

sahtekar Uygur Türkleri ile aynı masayı paylaşmamalıdır.

Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları medyatik bir çıkar göremediğinden olsa gerek bu teslime duyarsız kaldı. Kameralara poz vermek için ve ’ya kadar gidip ellerinde 100 dolarlık poşetle fotoğraf çektiren STK’lar nerede ?

İzbuddin ve Zubayir kendi derneklerine üye olmadığı için mi bu duyarsızlık ?

Göç İdaresi ve Hatay valiliğinden bir çekinmeleri, endişeleri mi var ?

Göç idaresi müdürlükleri derneklerinizdeki üyelerin ikamet başvurularını almaz işlerinizde size yardım etmez diye mi bu sessizliğiniz ?

Hükümeti sahtekar Uygurları ayırt etmek zorundadır. Reklam yapmak, derneğinin adını duyurmak, vakfına sağlamak için kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanlığı Köşküne gidip bizzat Cumhurbaşkanı ile aynı masayı paylaşanlar bu gün Cumhurbaşkanı ile aynı masadaydınız neden sahte belgelerle Tacikistan üzerinden Çin’e teslim edilen Uygur Türklerini haber vermediniz ?

Derneğindeki klima eksikliğini Ankara’ya haber veren alçak şişkolar, Çin’e teslim edilen iki Doğu Türkistan’lı Uygur Türkü derneğinizdeki klimadan daha mı değersiz ?

Allah azze ve celle intikam sahibidir, intikamını almakta hiç acele etmez…

Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

İslami Bülten- Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Amerika, Küresel Cihad Projesi için Taşeronlar arıyor.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için Türkiye’de Taşeron …

Suriye’de mücahitleri bekleyen büyük tehlike.

Suriye’de görevden alınan komutanlar, ellerindeki eski güçleri de kullanarak, Suriye’de ki muhacir mücahitleri CİA Projesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.