Türkiye hakkında büyük tepki toplayan boykot çağrısı

Yaşanan Katar krizinin barışçıl yollardan çözülmesi için devreye giren Türkiye’ye sosyal medya üzerinden boykot çağrısı geldi. Bu çirkin çağrıya Türk vatandaşları büyük tepki gösterdi.

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn ve Mısır‘ın Katar ile ilişkilerini kesmesi ardından başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet ve siyasiler sorunun diplomatik yollarla çözülmesi için hemen devreye girdi.
Katar krizindeki ateşi söndürmek için başlatılan bu olumlu yaklaşıma karşın Suudilerin tarafını tutan Araplar sosyal medyadan Türk mallarını boykot çağrısında bulundu. Ancak birçok hesap tarafından paylaşılan çağrıya Türk vatandaşlarından tepki gecikmedi ve vatandaşlar bu boykot çağrısına tepkilerini sert bir şekilde dile getirdiler.
Fetih Medya
ERDOĞAN KATAR İÇİN DEVREYE GİRMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arap Yarımadası’nda Katar konusunda yaşanan gerilime çözüm bulma amacıyla Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa El Halife, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Malezya Başbakanı Necip Tun Abdürrezzak ile telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti.

Görüşmelerde Erdoğan, bölgedeki meselelerin diyalog ve diplomasiyle çözülmesi gerektiğini belirtmiş, gerilimin düşürülmesi için Türkiye olarak her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını dile getirmişti.

İlgilinizi Çekebilir: Putin: ABD-Rusya savaşı çıkarsa dünyada kimse sağ kalmaz

Ayrıca Erdoğan, bu meseleyle ilgili olarak salı günü Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz El Suud ile görüşmüştü.