Salı, 23 Nisan 2019

Türkiye Afrin’deki YPG Mevzilerini Vurdu

, obüs toplarıyla ’nin kuzeyindeki kentinin kırsalındaki örgütü mevzilerini bombaladı. Suriye içerisinde ve sınırında, yapılacak Afrin operasyonu nedeniyle büyük bir askeri sevkiyat yapıldığı bildirildi.

Türkiye, ’nın Suriye kolu olan YPG’ye karşı harekete geçti.

Türkiye kentinde sınırdan YPG’nin elindeki Afrin kenti kırsalındaki terör örgütünün mevzilerini obüs toplarıyla bombaladı. Türkiye bombardımanı saat 22:30 sularında başlatırken, şimdiye kadar 20 civarında top atışının gerçekleştiği öğrenildi.

Türkiye’nin obüs toplarıyla yaptığı bombalamanın terör örgütü YPG’nin Afrin kırsalındaki savunmasını kırmayı amaçladığı belirtilirken, ve ÖSO’nun Afrin’e bağlı Telrıfat ve Minig Askeri Üssü’ne yönelik yapacağı operasyonun ise çok yakında başlayacağı ifade ediliyor.

Türkiye ve ÖSO yapacağı kapsamında Suriye içerisinde ve sınırda yoğun bir askeri sevkiyat yapıyor. Minig Askeri Üssü Afrin kentine 15 kilometre yakınlıkta bulunuyor ve büyük bir stratejik öneme sahip.

Askeri kaynaklardan gelen ilk açıklamada, “ Afrin’den birliklerimize ateş açtı. Terör örgütü ’nin açtığı ateşe misliyle karşılık verildi” denildi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.