Pazartesi, 22 Nisan 2019

Türk halkı Trump’a güvenmiyor!

'de bir araştırma şirketinin yaptığı ve 'ye karşı diğer ülkelerin algılarının ölçüldüğü çalışmada, Türkiye'nin 'a güveni yüzde 11'lik oranda kalırken 'a en az güvenen ülkelerden biri oldu

ABD merkezli ünlü araştırma şirketi "Pew Research Center"'ın, ABD'nin uluslararası kamuoyunda ve kişilerdeki imajını ölçen araştırmasında son sonuçlar yayınlandı.

37 ülkede 40 binden fazla kişiyle gerçekleştirilen araştırmada önceki Başkan Barrack Obama'ya dünya genelinde güvendiğini belirtenler yüzde 64 olurken yeni Başkan Donald Trump' güven yüzde 22'de kaldı.

Araştırmada ortaya çıkan sonuçlara göre Barrack Obana yönetimi hakkında yüzde 64 olan olumlu görüş, Trump'ta yüzde 49'a geriledi.

2003'te George W. Bush'un 'ı işgali sonrası görülen olumsuz görüşlerdeki artış mevcut Başkan Trump'ta da görülürken en sert düşüş , , İspanya ve 'da görüldü.

TÜRKİYE DE GÜVENMİYOR

Çalışmanın yapıldığı ülkelerden biri olan Türkiye'de ise Trump'a güvendiğini söyleyenler sadece yüzde 11 olarak kaydedildi. Meksika ve İspanya'dan sonra ABD'ye en az güvenen ülke olan Türkiye, Trump'ın selefi Obama'ya yüzde 45 oranında güveniyordu.

EN POPÜLERİ

Araştırmada yer alan en popüler çalışmasında Angela Merkel yüzde 42 ile en popüler olurken onu yüzde 28'lik oranıyla Çin Devlet Başkanı Xi Jinping izledi. Listede üçüncü sırayı ise yüzde 27 ile Devlet Başkanı Vladimir aldı.

SADECE RUSYA VE İSRAİL'DE ORANLAR ARTTI

Araştırmada göze çarpan ilginç durumlardan biri ise anketin yapıldığı 37 ülkede sadece Rusya ve İsrail'de Obama dönemine göre olumlu görüşler attı.

Rusya'daki algıya göre Obama dönemine göre yüzde 11 daha olumlu bir hava eserken İsrail'de bu oran yüzde 7 artarak yüzde 56'ya yükseldi.

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Beyin Dalgaları Kullanılarak Şifre Unutmak Tarih Oluyor

Kişisel bilgilerin çalınması ve şifre unutma derdi son buluyor. ABD’deki Buffalo Üniversitesi profesörlerinin yaptığı yeni …

Çin’deki ABD Elçilik Çalışanları Gizemli Bir Hastalığa Maruz Kalıyor

Amerika Birleşik Devletleri ABD Dışişleri Bakanlığı gizemli bir hastalıktan mustarip oldukları gerekçesiyle Çin’in Guangzhou kentindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.