Cumartesi, 20 Nisan 2019

TSK’da başörtüsü yasağı kalktı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden görevli kadın subay ve astsubaylar istedikleri takdirde başörtüsü takabilecek. Düzenlenenin sadece muvazzaf personeli kapsamadığı, isteyen askeri öğrencilerin de başörtüsü takabileceği belirtildi.Türk Silahlı Kuvvetleri’nden görevli kadın subay ve astsubaylar istedikleri takdirde başörtüsü takabilecek.Düzenlemenin sadece muvazzaf personeli kapsamadığı, isteyen askeri öğrencilerin de başörtüsü takabileceği belirtildi. ’da peçeye yasak da gelmiş oldu.

Düzenlemeyle Türk Silahlı Kuvvetleri Kıyafet Yönetmeliği’nin “Genel Hükümleri” bölümüne eklenen maddede, “Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri mensubu bayan subaylar, sözleşmeli subaylar, astsubaylar, sözleşmeli astsubaylar ve askeri öğrenciler ile bunların adayları ve kursiyerleri, resmi üniformalarıyla birlikte şapka, bere veya kep altına başlarına taktıkları üniforma renginden istihkak olarak verilen desensiz giysileri yüzlerini kapatmayacak şekilde takabilirler” ifadeleri yer aldı.Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

PKK, Özür Diledi

PKK’ya yakın medya kuruluşları, örgütün geçen yıl Bingöl’de öldürdüğü bir vatandaşa ilişkin yayınladığı ‘öz-eleştiri’yi paylaştı. …

Enflasyon Son 15 Yılın Zirvesinde

Eylül ayı enflasyonu aylık bazda yüzde 6,30 yıllık bazda yüzde 24,52 olarak açıklandı. Son 15 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.