Cuma, 22 Mart 2019

Trump: Tükenen ordumuzu yeniden inşa edeceğiz

Donald , 2018 yılına yönelik federal bütçede savunma harcamalarını 54 milyar dolar artırmayı planlıyor. Başkanı Donald Trump'ın ilk bütçe teklifine göre, savunma harcamalarında 54 milyar dolarlık artış gerçekleştirilecek. Bu harcamaların, diğer devlet kurumlarından yapılacak kesintiler ile dengelenmesi öngörülüyor.

Savunma harcamalarındaki artışın geçen seneye oranlar yüzde 9,2'ye tekabül ettiği belirtiliyor.

ABD Eski Başkanı Barack Obama ise 4 trilyon dolarlık 2017 federal bütçesinden, ABD Savunma Bakanlığı'na yaklaşık 583 milyar dolar ayırmıştı.
Trump: “Bütçem, savunma harcamalarında tarihi artış içeriyor”

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump, sabah saatlerinde bütçe teklifine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Federal hükümetin en önemli sorumluluklarından birinin bütçenin kontrol edilmesi olduğunu vurgulayan Trump, şunları kaydetti:

“Benim ilk bütçem gelecek ay Kongre’ye sunulacak. Bu bütçe, birçok farklı şeyin yanında halkın ve ulusun güvenliğine dayanacak ve güçlü olacak. ABD’nin en çok ihtiyaç duyduğu anda tükenen ordusunun yeniden inşa edilmesi için savunma harcamalarında tarihi artış içerecek.”

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.