Trump: Doğruculuğu bırakın, güvenliğe odaklanın

Londra'daki saldırılara değinen ABD Başkanı Trump, 'siyasi açıdan doğru olma' hassasiyetinin bir kenara bırakılarak savaşa odaklanılması gerektiğini söyledi.

Başkan Donald Trump, dünyanın terörizmle savaşmada “siyasi açıdan doğru” olmayı bir kenara bırakması ve insanların güvenliğini sağlamaya odaklanması gerektiğini belirtti.

Trump Twitter mesajlarında, Amerikan mahkemelerine, nüfusu Müslüman ağırlıklı 6 ülkeye getirmek istediği seyahat yasağını onaylamaları çağrısını yineledi.

Mesajında Trump, “Siyaseten doğru olmayı bırakmalıyız ve halklarımızın güvenliği işine koyulmalıyız. Eğer akıllıca davranmazsak durum daha da kötüleşecek” dedi.

Londra’ya geçen yıl belediye başkanı seçilen ve önemli bir Batı başkentinin ilk Müslüman belediye başkanı olan Sadık Han’a da tepki gösteren Trump, “Terör saldırısında en az 7 ölü, 48 yaralı var ve Londra Belediye Başkanı ‘alarma geçmeye gerek yok’ diyor” ifadesini kullandı.

Londra saldırısının ardından da Trump bir diğer Twitter mesajında 'silahlanma özgürlüğü' konusunda tartışmalara da gönderme yaparak, “Farkında mısınız? Şu anda silah tartışması yapmıyoruz. Çünkü bıçaklar ve minibüsler kullanıyorlar” ifadesini kullandı.

İslami Bülten / Haber Merkezi