Cumartesi, 20 Nisan 2019

Trump: Demokratlar ‘cadı avı’ yapıyor

Adalet Bakanı Jeff Sessions’ın ' yanlısı' soruşturmasından çekilmesine Beyaz Saray’dan tepki geldi.

Başkan Donald , Sessions’a baskı kuran Demokrat kongre üyelerini “cadı avı” yapmakla suçladı.

Geçen yıl ’nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile iki kez görüştüğü ortaya çıkan Adalet Bakanı Sessions artan baskılar üzerine soruşturmadan çekildiğini duyurdu:

“Ekibim çekilmemi tavsiye etti. Ben de kampanyanın bir parçası olduğum için, kampanyayla ilgili herhangi bir soruşturmaya müdahil olmamam gerekir. Kuralları inceledim ve değerlendirmelerini dikkate aldım.”

Trump’ın kampanya ekibiyle Rusya arasında yakın ilişkiler olduğuna dair iddiaları soruşturan , aynı zamanda başsavcı konumundaki Adalet Bakanlığı’na bağlı bir birim.

Kongre’nin onayını almak için katıldığı oturumda Rus yetkililerle görüşmediğini söyleyen Sessions’ın geçen yıl Temmuz ve Eylül aylarında olmak üzere iki kez Rus büyükelçi ile bir araya geldiği ortaya çıktı.

Jeff Sessions’a olan güveninin ‘tam’ olduğunu belirten Başkan Donald Trump, gün içinde yaptığı açıklamada bakanın soruşturmadan çekilmemesi gerektiğini belirtmişti.
Kaynak: Anadolu Ajansı

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.