Çarşamba, 24 Nisan 2019

Trump: “Bize zarar vermek isteyen insanların ülkemize girişine izin veremem”

Başkanı Donald , 6 Müslüman ülkeye getirdiği vize yasağına kısmen onay veren Yüksek Mahkeme kararını memnuniyetle karşıladığını belirterek, “Bize zarar vermek isteyen insanların ülkemize girişine izin veremem" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, yargıya takılan, temyiz mahkemesinde de reddedilen 6 Müslüman ülkeyi kapsayan vize yasağını Yüksek Mahkemeye taşımıştı. ABD Yüksek Mahkemesi, Trump tarafından alınan ve nüfusunun çoğunluğu Müslüman , , , İran, ve Sudan vatandaşlarına 3 ay boyunca vize yasağı ve ABD Mülteci Programı'nın 4 ay süreyle askıya almasını öngören başkanlık kararnamesinin belli koşullar altında uygulanabilmesine hükmetmişti.
Yüksek Mahkemenin kararına ilişkin yaptığı açıklamada ABD Başkanı Donald Trump, "Bu karar, eğiliminin mevcut bulunduğu altı ülke için seyahat sınırlaması getiriyor. Başkan olarak ben, bize zarar vermek isteyen insanların ülkemize girişine izin veremem. Ben, ABD'yi ve ABD'deki bütün vatandaşları sevebilecek, çalışkan ve üretken olacak kişileri istiyorum. Başkomutan olarak birinci sorumluluğum Amerikan halkının güvenliğini sağlamaktır. Bugünkü karar, ulusumuzun anavatanını korumak için bana önemli bir araç sunuyor. Kararın 9-0 oybirliğiyle alınmış olmasından da ayrıca memnuniyet duyuyorum" dedi.

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.