Taliban’dan Burma’lı Müslümanlar Hakkında Açıklama -Tam Metin-


Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, Burma’daki Müslümanlara yönelik soykırımlarla ilgili resmi bir açıklama yayınladı.

Taliban resmi sözcülüğünce yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Burma Ordusu ve yerel aşırı Budistler, evleri yakarak ve Myanmar’daki Rahine Eyaletinde bulunan Müslümanları yerlerinden ederek bir kez daha etnik temizliğe başlamışlardır.

Haberler, Burma Ordusunun Kurban Bayramının mübarek günleri boyunca Müslümanların köylerine saldırdığını, yetmiş bin evin ateşe verildiğini, çoğu kadın, çocuk ve yaşlıdan oluşan sivil halktan on binlerce mazlum Müslümanın yerinden edildiğini söylüyor.

İslam dünyasının hükumetleri, örgütler, medya ve sesini yükselten bireyler tarafından yapılan Burma Müslümanlarını destekleyici açıklamaları memnuniyetle karşılıyoruz. Aynı şekilde dünya genelindeki Müslümanlara bu mazlum kardeşlerini unutmama çağrısı yapıyoruz. Onlara sunulacak savunma, kurtarma ve sığınma ve de her türlü yardım için kolları sıvayın ve onlara karşı İslami şefkatin gerektirdiği görevinizi elinizden gelen son noktada yerine getirin.

Uluslararası medya Burma’lı Müslümanların soykırımını tam olarak yayınlamadı ve İnsan Hakları İzleme Örgütü de bu soykırıma ciddi önem vermedi. Bize göre bu sadece haksızlık ve elim değil aynı zamanda insanlık ve insani yardım çağrısıyla da çatışma halidir.

Müslümanlar kardeştirler. İşlevsiz insan hakları iddiasında bulunanlardan yardım beklemeyin bunun yerine siz kendi imkanlarınızla Burma’lı mazlum Müslümanlara yardım edin, kurtuluşları için Allahu Teala’ya dua edin, onları mallarınız, canlarınız ve dillerinizle destekleyin ve onların zulme maruz bırakılmış seslerini yükseltin ki böylece zulmün gölgesi başlarının üzerinden kaldırılmış olsun.”

Afganistan İslam Emirliği

13 12 1438

04 09 2017

Kaynak : Asyaninsesi

Alıntı: Islah Haber – Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Taliban’ın otel saldırısında ‘birden fazla’ ABD’li öldü

Taliban'ın başkent Kabil'de gerçekleştirdiği saldırıda birden fazla ABD vatandaşının öldürüldüğü bildirildi. Taliban'ın başkent Kabil'de gerçekleştirdiği …

Taliban’ın otel saldırısında ‘birden fazla’ ABD’li öldü

Taliban'ın başkent Kabil'de gerçekleştirdiği saldırıda birden fazla ABD vatandaşının öldürüldüğü bildirildi. Taliban'ın başkent Kabil'de gerçekleştirdiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.