Taliban kuzeydeki eğitim kampının görüntülerini paylaştı

Taliban'a bağlı sosyal medya ağları üzerinden, ülkenin kuzeyindeki eğitim kamplarına ait görüntüler paylaşıldı. Taliban'a bağlı sosyal medya ağları üzerinden, ülkenin kuzeyindeki eğitim kamplarına ait görüntüler paylaşıldı.
Taliban, ülkenin kuzeyinde bulunana Sar-i Pol vilayetindeki savaşçılarının eğitim kamplarından birisinin görüntülerini paylaştı.
Sosyal medya ağları üzerinden paylaşılan görüntülerde, Sar-i Pol vilayetinde bulunan Taliban savaşçılarının birtakım ağır ve hafif silahlarla eğitim yaptıkları görülüyor.

"Askeri eğitim kampı mezunları"

Yayınlanan görüntülerdeki Taliban savaşçılarının bölgedeki askeri eğitim kampının bitirerek mezun olan Taliban üyeleri olduğu ifade ediliyor.

Ülkenin kuzeyinde yer alan ve Taliban güçlerinin aktif olduğu bir diğer vilayet olan Sar-i Pol'un nüfusunun 1 milyona yakın olduğu tahmin ediliyor.

Taliban kaynakları tarafından Sar-i Pol vilayetindeki askeri eğitim kampına ait olduğu belirtilen diğer görüntüler:Afganistan'ın yarısına yakın bir bölümünü kontrolü altında tutan Taliban, ülkenin kuzeyindeki Meydan Vardak ve Faryab illerindeki eğitim kamplarının görüntülerini de geçtiğimiz günlerde sosyal medya ağları üzerinden kamuoyuyla paylaşmıştı.
Kaynak: Mepa News

Alıntı: Mepanews. Sorumluluk kaynağa aittir.