Çarşamba, 23 Ocak 2019

Taliban: IŞİD’in Kökünü Kazımaya Her Yaklaştığımızda ABD Bizi Bombalıyor

İslam Emirliği Hareketi, ’nin Afganistan’ın Nangarhar Vilayetindeki Açin ilçesine attığı ‘nükleer olmayan en büyük ’ hakkında yaptı. Taliban, ’nin işlediği bu barbarlığın medyada övünülerek anlatılmasını kınadı.

mağduru halkımıza ve savaştan harap olmuş yurdumuza yönelik böylesine yıkıcı silahların kullanılması affedilemez’ diyen Taliban, bombardımanı şiddetli bir dille kınayarak faillerinin suçlusu olduğunu ilan etti.

Afganistan’da ’in hazırladığı komploların zapt edilmesi görevinin Afgan halkına ait olduğunu vurgulayan Taliban, bu yabancıların üzerine vazife değil dedi.

Taliban Sözcüsü Zebihullah Mücahid imzalı açıklamada IŞİD’in Afgan halkını öldürmek, ülkeyi bombalamak, yeni silahları denemek ve gayri meşru işgali uzatmak için kullanıldığı ifade edildi.

Taliban, bu tip davranışlarla ’nın kendisini IŞİD’e karşı güç olarak yansıttığını fakat aslında IŞİD’i göz önünde tutanın, meşruiyet kazandıranın ve pratikte güçlendirenin kendisi olduğunu belirtti.

Taliban açıklamasında dikkat çeken diğer ayrıntı ise şu ifadeler oldu: “Geçtiğimiz aylar içerisinde İslam Emirliği, Nangarhar’da IŞİD’e karşı üç ayrı düzenledi ki bunların her birinde Mücahitler, bu grubun kökünü kazımaya yaklaşmışken Amerikan savaş uçakları, Mücahitleri bombalamaya başladı ve geri çekilmeye zorladı.”

‘ABD’nin askeri eğitim için Afganistan’da olduğunu iddia etmesine rağmen ülkemizi 10 tonluk bombayla vurması cihadı güçlendirmekten başka işe yaramaz’ denilen açıklamada ‘özgürlük aşığı Afganların zulme karşı duracağı’ kaydedildi.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Saldırıların azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Saldırıları azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.