Tahriru’ş-Şam’dan Esed Güçlerine Bombalı Saldırı: En Az 30 Ölü

Suriye’de Esed ve işbirlikçileriyle mücadele eden gruplardan Tahriru’ş-Şam, İdlib’in güneydoğu kırsalında Beşşar Esed rejimine bağlı güçlere yönelik bombalı araç saldırısı gerçekleştirdi.

Mepa News sitesinin yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Suriye direnişinin önde gelen gruplarından biri olan Tahriru’ş-Şam, İdlib’in güneydoğu kırsalındaki Ebu Zuhur Askeri Havaalanı çevresinde bir bölgede Rusya ve İran tarafından desteklenen Beşşar Esed rejimine bağlı güçlere yönelik bombalı araç saldırısı düzenledi.

Tahriru’ş-Şam’a bağlı İBA Haber Ajansı tarafından yapılan açıklamada, saldırının Ebu Zuhur Askeri Havaalanı yakınlarında gerçekleştirildiği belirtildi.

Saldırıda, rejime bağlı güçlerden en az 30 kişinin öldüğünü ve 3 askeri aracın tahrip edildiğini duyuran ajans, saldırı anına dair görüntüleri de sosyal medya ağları üzerinden paylaştı:

#Idlib: #HTS SVBIED has blown up and killed 30+ #Assad forces near the #Abu_al_Duhur Airbase today. The SVBIED detonated a few meters away from a large group of fleeing regime fighters. pic.twitter.com/wBAr1BEVt5

— WorldOnAlert (@worldonalert) 22 Ocak 2018

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.