Çarşamba, 23 Ocak 2019

Tahrir Eş Şam Ve Ahraruş Şam’dan Referandum Açıklaması

’nin önde gelen gruplarının birleşmesiyle oluşan Heyet Tahrir Eş Şam Sözcülüğü ’de dün yaşanan nedeniyle kısa bir yayınladı.

Heyet Tahrir Eş Şam Sözcüsü Zeyd El Attar, resmi hesabından yaptığı açıklamada ‘ Türk Halkını referandum nedeniyle tebrik ettiğini’ söyledi.

Tahrir eş Şam Sözcüsü Zeyd El Attar, ‘evet’ oylarıyla sonuçlanan Başkanlık Sistemi Referandumunu ‘bağımsızlık yolunda bir adım daha’ ifadeleriyle değerlendirdi.

Tahrir eş Şam’ın kurulduğu ilk dönemde ‘gizli ’ şeklinde adlandırılmasının yanlış olduğu geçen süreç içinde daha net ortaya çıkıyor.

El Kaide idarecilerinin tamamının seçimlere katılım karşısındaki değişmez tavrına karşın muhalif grupların bu konuda daha ılımlı söylemler geliştirdiği gözleniyor.

Referandum hakkında açıklama yapan bir diğer Suriyeli Muhalif örgüt ise Ahraruş Şam. Ahraruş Şam resmi sayfasından yapılan açıklamada ‘referandum sonuçlarından sonra Türk kardeşlerimizi tebrik ederiz’ denildi.

Basın Sözcüsü İmran Muhammed imzalı açıklamada ‘Cumhurbaşkanı Tayyip kardeşimizi, Türkiye ve İslam Dünyasının yükselişi için çalışanlardan kılıp muvaffak olmasını temenni ediyoruz’ denildi.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

İsrail’den Hamas’a Saldırı

İsrail Savaş uçaklarının, dün gece Hamas’a ait 8 alanı bombaladığı bildirildi. İsrail Rejim Ordusu, dün …

Adil Abdul Mehdi Yemin Etti

Çarşamba günü Adil Abdul Mehdi, Irak başbakanı olarak yemin etti. Kabine listesinde geçici petrol bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.