Tahriki Taliban’dan Müslüman Kadınlar İçin Yeni Dergi

Tahriki Taliban Pakistan, Sunnat e Khola (Havle’nin Davranış Şekli) adlı yeni bir dergi çalışması başlattı. Dergi, Tahriki Taliban saflarındaki ‘bayan muhacir cihat yanlıları’ tarafından hazırlandı.

Müslüman kadınlara hitap eden derginin editör yazısında ‘savaşların eskiden sadece savaş meydanlarında verildiği fakat günümüzde kitle iletişim araçlarının hak ile batılın savaşında hayati önem taşıdığı’ vurgulandı.

‘Cihat yanlılarının tağuti dünya liderleriyle savaştığı’ ifade edilen editör yazısında ‘fakir mazlum halkın firavuni zalimlerden ne pahasına olursa olsun kurtulmak istediği’ vurgulandı.

Mısır’da Hüsnü Mübarek’e karşı gerçekleştirilen ayaklanmaya atıfta bulunulan derginin giriş yazısında ‘İslam Hilafetinden habersiz olunarak özgürlüğün demokraside aranması cehalet olarak’ ifade edildi.

“Şimdi halkın halifelikten haberdar edilmesinin vakti geldi.”

Cihat yanlısı erkeklerin yanı sıra cihat yanlısı kadınların fedakarlıklarının da halka anlatılması gerektiğini savunan Dergide ‘Horasan’ın ensar ve muhacir bacıları seslerinin tüm dünyada duyulması için bu dergiyi büyük bir gayretle hazırladı’ denildi.

Editör yazısı şu ifadelerle son buldu:

La ilahe illallah bayrağını yükseltmeyi hedefliyoruz.

Cihad sancağını yükseltmeyi hedefliyoruz.

İslam’ın kadınlarını öne atılmaya ve İslam Mücahitlerinin saflarına katılarak Hazreti Havle’nin adımlarını takip etmeye teşvik ediyoruz.

Allah’ım bizden kabul et! Muhakkak ki Sen İşitensin, Bilensin.

Tahriki Taliban Lideri Molla Fazlullah’ın eşiyle yapılan bir röportaja da yer verilen dergi, içeriği ve profesyonel tasarımıyla iddialı görünüyor.

Osmanlı Hilafetinin yıkılmasının ardından bölgesel oluşumlar aracılığıyla sürdürülmeye çalışılan cihat hareketindeki kadının rolü tartışılan konular arasında yer alıyor.

İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in eşi Hz. Aişe’nin bildirdiği bir hadise göre ‘kadınların cihadının Hacc olduğu’ görüşünü tercih edenler, özellikle ABD öncülüğündeki Batı güçlerinin Müslüman kadınlara yönelik vahşi tutumlarının önünün kadınları cihat hareketinden uzak tutarak kesilebileceğini savunuyorlar.

Sunnat e Khola (Havle’nin Sünneti) adlı derginin ilk sayısında

-Pakistan – Hindistan Arasındaki Kararlı Savaş

-Cahiliye’den Hidayete Yolculuğum

-Tahriki Taliban Pakistan’ın Muhterem Liderinin Eşiyle Röportaj

–Küçük Ömer Mücahitle Cihat Etmeye Gelin

-İman Eden Kadınlar

-Ey Hazreti Havva’nın Kızları Ayaklanın, Şehadet Vakti Gelmiştir

başlıklı yazılar yer alıyor.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.