Cumartesi, 20 Nisan 2019

Suriye’deki gönüllü doktordan Erdoğan’a çağrı: Pilotu yargıla

'de gönüllü olarak doktorluk yapan Dr. Şacu'l İslam, 'a seslendi. Yedinci yılına giren savaşta 'de savaştan en çok etkilenen kesimin siviller olduğunda şüphe yok. Özellikle rejiminin hava saldırıları sonucu her gün onlarca sivil yaralanıyor, sakat kalıyor yahut yaşamını yitiriyor.
Dün Suriye'de Esed rejimine bağlı bir MiG 21 uçağı, muhalif güçlerin kontrolündeki İdlib ve çevresini bombaladığı esnada tarafından hedef alınarak düşürüldü. sınırları içerisine düşen uçağın pilotu, tarafından sağ olarak bulunarak hastahaneye kaldırıldı. Pilotun hayati tehlikesi bulunmazken, taburcu edilmesinin ardından işleyecek süreç de şimdiden merak konusu. makamları olayın henüz değerlendirme aşamasında olduğunu belirtti.
Suriye'de gönüllü olarak bulunan ve İdlib'de faaliyetlerini sürdüren Dr. Şaçu'l İslam, konuya ilişkin bir video yayınlayarak Erdoğan'a "savaş suçu işleyen pilotu yargılama" çağrısı yaptı. Türkiye halkından da bunun gerçekleşmesi için yetkili makamlara baskı yapmalarını isteyen Dr. Şacu'l İslam, "savaş suçlusunun adalete teslim edilmesi gerektiğini" ifade etti.

Kaynak: Mepa News

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.