SURİYE’DE Karmaşık İlişkiler

ABD, Deyr ez Zor kuzeyi ve Haseke güneyi hattındaki bölge halkı başta olmak üzere pkk kontrolündeki diğer bölgelerden de geleceklerin dahil edileceği yeni bir eğitim merkezi oluşturdu.
En az 2 ay eğitim verilen militanlar Fırat kıyısındaki kasabalara ve Suriye kuzeyindeki diğer sınır hatlarına konuşlandırılacak.

Ayrıca bugün Haseke kuzey kırsalında TSK ve Rus askeri polisi ortak devriye yaptı.

Dün SDF/YPG teröristleri ile Suriye Rejim güçleri arasında çatışma çıktı.
Bir kaç gündür ufak çaplı çatışmalar oluyor. Geçtiğimiz günlerdede iki tarafında kayıplar verdiği kamışlı merkezli çatışmalar başlamış RUSYA olaylara müdahale edip arabuluculuk etmişti.

SDF/YPG Teröristleri ile Rejim güçlerinin ittifakının sunî olduğu eninde sonunda çıkar ilişkilerinin biteceği herkesçe aşikar. Büyük ittifakın birbirini yemesini patlamış mısır eşliğinde izleyeceğimiz yeni bir dönem kapımızda dır İnşaAllah .Lakin Suriyede’ki çıkar ilişkileri her zamankinden daha karmaşık. Suriyede’ki aktörlerin birbiri ile her farklı zeminde değişik ilişkileri var. AT izinin İt İzine karıştığı diye Bi tabir sanki tam şu düzen için söylenmiş

Tamda bu gelişmeler yaşanırken Rusya, İran ve Türk dışişleri bakanlarının video konferans şeklinde Suriye’de bir çözüm toplantısı yapacağı belirtildi.