Suriye Kamplarında Ramazan Ayı Zor Geçiyor


Humus Vaer'den gelen sığınmacılar Ramazan ayını Cerablusda zor şartlar altında geçiriyorlar. ( Video – Fotogaleri – Analiz)

ISLAH HABER / ÖZEL
Geçtiğimiz ay içerisinde Humus Vaer'deki bombardımandan tahliye olan siviller Cerablus bölgesindeki kamplara yerleştirilmişti. Kamplardan gelen görüntüler ve bilgiler neticesinde takipçilerimiz bölgede Ramazan ayının çok zor şartlar altında geçtiğini bildirdi.
Yeteri kadar mutfak, tuvalet bulunmaması ve kamp bölgelerinin elverişsiz alanlarda olması sebebiyle gelen görüntüler umarız sivil toplum kuruluşlarını biran önce harekete geçirir. Bölgede önde gelen sivil yardım kuruluşlarından İHH düzenli yemek, su ve çadır ihtiyacını karşılamaya çalışsada yeterli olamıdığı bildiriliyor. Cerablus bölgesindeki kamplardaki yaşam biran önce müdahale edilerek düzeltilmeye çalışılmalıdır.
Bölgedeki önde gelen sıkıntıların başında su sıkıntısı geliyor. Bölgeye tankerlerle getirilen su için onlarca metre kuyruklar oluşuyor.
Bölgeye düzenli olarak su akışı olmaması ve çadırların alt zeminlerinin şartlarının uyumsuzluğu çadırkentte yaşayan insanları olumsuz etkiliyor. Herhangi bir yağış sonrasında çadırkent adeta çamur topuna dönüyor.Bölgede İHH'nın kurmuş olduğu Gezici Aşev'leri faaliyetine devam ediyor.


Kaynak : ISLAH HABER