Çarşamba, 23 Ocak 2019

Suriye de Yeni Tahliyeler İçin Görüşmeler Sürüyor

’de Yeni Tahliyeler İçin Görüşmeler SürüyorSuriye’de altındaki 4 bölgeden toplam 7 bin 350 kişinin çıkarılmasının ardından, yeni tahliyeler için Beşşar ve direnişçiler arasında görüşmeler sürüyor.

Şam’da Beşşar güçlerinin kuşatma altında tuttuğu Madaya ve ’den toplam 2 bin 350, İdlib’de direnişçilerin Esed güçlerini kuşattığı ve Kefreya’dan da 5 bin sivil ve askeri unsur, önceki gün edilmişti. , güvenli bölgelere ulaşmıştı.

İdlib’deki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, direnişçiler, rejimin müzakere heyetinin Fua ve Kefreya’da kalan 10 bin kişinin tahliye edilmesi yönündeki talebini değerlendiriyor. Böylece, iki belde tümüyle boşaltılmış olacak.

Direnişçiler, bunun karşılığında rejimden Madaya’da kalan 4 bin kişiden çıkmak isteyenlerin ve Zebadani’de kalan 150 direnişçinin çıkışına izin vermesini talep ediyor.

Şam’da Filistinli mültecilerin barındığı Yermuk Kampı’ndan toplam bin sivil ve direnişçinin çıkarılması ve rejimin cezaevlerindeki bin 500 tutuklunun bırakılması da direnişçilerin talepleri arasında yer alıyor.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.