Salı, 23 Nisan 2019

Suriye de Kuşatma Bölgelerinden Karşılıklı Tahliyeler Tamamlandı

’de Bölgelerinden Karşılıklı Tahliyeler TamamlandıSuriye’de güçleri ile direnişçilerin vardığı anlaşma neticesinde 4 bölgesinden karşılıklı tahliyeler tamamlandı.

Suriye’de direnişçiler ile Beşşar Esed güçleri arasında varılan anlaşma kapsamında, 4 kuşatma bölgesinden sivil ve askeri unsurların tahliyesi sona erdi.

’teki noktalarında bulunan AA muhabirlerinden alınan bilgiye göre, Şam’ın batısında Esed güçlerinin kuşatmasındaki ilçesi ve Madaya beldesi ile İdlib’de direnişçilerin kuşatmasındaki ve Kefreya beldeleriden karşılıklı olarak hareket eden konvoylar, kontrol noktalarını geçti.

Fua ve Kefreya’dan çıkan ve 5 bin sivil ile askeri unsuru taşıyan otobüsler, Halep’te direnişçilerin kontrol noktasında meydana gelen bombalı saldırıdan yaklaşık 5 saat sonra yeniden hareket etti.

Konvoy, Raşidin semtindeki kontrol noktasını geçtikten sonra, Halep’in merkezine girdi. 73 otobüslük konvoya, yaralıları taşıyan Esed güçlerine bağlı ’a ait 20 ambulans eşlik etti.

Eş zamanlı olarak, Madaya ve Zebadani’den çıkan 2 bin 350 kişiyi taşıyan konvoy da, Esed güçlerinin Ramuse semtindeki kontrol noktasını geçti.

67 otobüs ve yaralıları taşıyan 8 ambulans, İdlib iline ulaştı.

Böylece Zebadani ilçesi tamamen boşaltılırken, Madaya’da kalan 4 bin kişinin Esed güçleriyle uzlaşarak, beldede yaşamaya devam edeceği öğrenildi.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.