Şeyh İkrime Sabri Filistinlilerden ne istedi?

Mescid-i Aksa İmam ve Hatibi ve Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, Filistinlilerin Kurban Bayramı’nı zor şartlarda kutladıklarını belirterek, şehitler ve esirler olduğunu hatırlattı.
Şeyh İkrime Sabri, işgal yönetiminin uygulamaları nedeniyle Kudüslülerin avuçlarında kor ateş tuttuklarını söyledi.
Filistin Enformasyon Merkezi aracılığıyla yayınladığı mesajda Kudüs kentinin kuşatma altında olduğunu ve çevresiyle bağlantısının kopartıldığını belirten Şeyh İkrime Sabri, Kudüs’te sadece bayram namazı kılındığını ve kurban kesildiğini, bayram sevinci yaşanmadığını, bayram sevincinin işgalden kurtuluşla yaşanacağını ifade etti.
Müslümanın bayramda esirlerin, şehitlerin ve gazilerin ailelerinin duygularını göz önünde bulundurması gerektiğini kaydeden Şeyh İkrime Sabri, söz konusu ailelerin ziyaret edilmesini ve muhtaçlara kurban eti verilerek acılarının hafifletilmesini istedi.
Filistinlilere bayramda israftan kaçınmaları çağrısında bulunan Şeyh İkrime Sabri, “Çünkü genel olarak şartlarımız buna uygun değil” dedi.
Şeyh İkrime Sabri, toplumsal dayanışmanın güçlendirilmesi için bayram ziyaretlerinin iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kaynak: FİEM

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.