ŞEYH Hıdır Adnan AÇLIK Grevinin 38. Gününde

İşgal rejimi zindanlarında esir tutulan İslami Cihad Hareketi lideri Şeyh Hıdır Adnan, 38 gün önce keyfi idari hapis cezasını protesto için başladığı açlık grevi eylemini sürdürüyor.

Şeyh Hıdır Adnan’ın eşi yayınladığı bildiride, Filistinli esirin tecrit odasında tutulduğuna ve tıbbi ihmale maruz kaldığına dikkat çekerek, hayatından endişe ettiğini açıkladı.

Esir Adnan’ın eşi, Filistinli esirin açlık grevi eylemine resmi ve sivil düzeyde verilen desteğin istenilen boyutta olmadığını ifade etti.

Mehcetu’l-Quds Şehitler ve Esirler Müessesesi de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, esir Hıdır Adnan’ın açlık grevi eylemini sürdürdüğünü, işgal güçlerinin ailesinin ve avukatının ziyaretine izin vermediğini, bu nedenle sağlık durumuyla ilgili bilgi alınamadığını belirtti.

İnsan hakları ve esirler alanında faaliyet gösteren örgütlere ve Kızılhaç’a seslenen Mehcetu’l-Quds Müessesesi, esirlere yönelik keyfi uygulamalarına son vermesi için işgal rejimine baskı yapılmasını istedi.

İşgal güçleri Şeyh Hıdır Adnan’ı 11 Aralık 2017’de gözaltına aldı. Cenin’e bağlı Arabe beldesi sakinlerinden olan Adnan’ın işgal güçlerince kışkırtıcılık yapmakla suçlandığı bildirildi.

Adnan, işgal rejimi zindanlarında daha önce de iki kez açlık grevi eylemi yapmış ve işgalcilere karşı zafer kazanmıştı.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

GAZZE’de BÖBREK Hastalarının Durumu Tehlikede!

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, hastanelerdeki böbrek hastalarının durumunun tehlikede olduğunu açıkladı. Filistin Sağlık Bakanlığı, …

İSRAİL Rejiminden Batı Şeria’da 10 Filistinliye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 10 kişiyi gözaltına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.