Şam Adalet Sarayı’na bombalı saldırı: 31 ölü (Foto Galeri)

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan Adalet Sarayı’nı hedef alan bombalı saldırıda 31 kişinin öldürüldüğü bildirildi. Ayrıca bölgeden edinilen bilgilere göre Adalet Sarayı’na gerçekleştirilen saldırının ardından bölgenin 4 kilometre batısında yer alan Rabva bölgesinde de bir lokantaya da bombalı saldırı düzenlendi.

Suriye: Saldırıyı asker üniformalı bir kişi düzenledi

Suriye devlet televizyonu, askeri üniforma giyen bir canlı bombanın üzerindeki bombayı infilak ettirerek Şam’daki Adalet Sarayı’nı hedef aldığını duyurdu. Konu hakkında açıklamalar yapan bir yetkili, saldırganın Adalet Sarayı’na girmeye çalışırken, güvenlik görevlilerinin kendisini durdurma girişimi sırasında üzerindeki bombayı infilak ettirdiğini söyledi. Suriye Adalet Bakanı Necm Ahmad, patlamada 31 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Saldırının hemen ardından ikinci saldırı

Adalet Sarayı’na yönelik saldırıdan kısa bir süre sonra, ikinci bir bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıların birbirine benzediği bildirilirken, bu saldırıda ölenlerin ve yaralananların sayısı henüz açıklanmadı.

Saldırıları üstlenen olmadı.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Kenyalı Müslümanların Kamplarda Yaşam Mücadelesi

Somali sınırında iki hafta önce Eş-Şebab'ın bastığı İshakani köyünden kaçan 300'den fazla Müslüman aile geçici …

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.