‘Saldırının Arkasında Suudi Arabistan Var Ve İntikamımızı Alacağız’

İran Devrim Muhafızları, bugün Tahran’da meydana gelen saldırılarla ilgili Suudi Arabistan’ı sorumlu tuttu. İran Devrim Muhafızları, “Kimsenin kuşkusu olmasın ki saldırının arkasında Suudi Arabistan var ve intikamımızı alacağız” dedi.

İran Devrim Muhafızları, Tahran’da meydana gelen saldırı nedeniyle Suudi Arabistan’ı suçladı.

Devrim Muhafızları’nın basın açıklamasında, “Bu saldırı, ABD başkanı ve teröristleri destekleyen gerici liderlerin buluşmasından yalnızca bir hafta sonra gerçekleşti” diyerek ABD ve Suudi Arabistan’ı hedef gösterdi ve “IŞİD’in üstlenmiş olması, bu vahşi saldırıda ‘onların’ parmağının olduğunu kanıtlıyor,” ifadelerinde bulundu.

Devrim Muhafızları adına açıklama yapan komutan Huseyin Salami, Tahran’da İran parlamentosu ve Ayetullah Humeyni türbesini hedef alan iki farklı saldırının intikamını alacaklarını söyledi.

Devrim Muhafızları komutanlarından Tuğgeneral Huseyin Salami, “Bugün Tahran’daki saldırılarının intikamını teröristlerden, bağlantılı olanlardan ve destekçilerinden alacağımıza hiç şüphe olmasın,” ifadelerini kullandı.

Tahran, sabah saatlerinde çifte saldırıyla sarsılmıştı. Önce İran parlamentosu sonra da Ayetullah Humeyni’nin türbesine silahlı kişiler tarafından saldırı düzenlendi. İki saldırıda toplam 12 kişi öldü, 43 kişi yaralandı. Saldırıyı IŞİD üstlendi.

İslami Bülten – Haber Merkezi