Sahab Medya’dan 11 Eylül Özel Videosu

El Kaide’nin yayın organı Sahab Medya, 11 Eylül saldırılarının 16. Yıldönümüne özel bir video çalışması yayınladı. Video, El Kaide’ye yakınlığıyla bilinen hesaplar tarafından paylaşıldı.

El Kaide kurucu lideri Usame Bin Ladin’in kısa konuşmasıyla başlayan video çalışması, 11 Eylül saldırılarında yer alan Ebu Ömer El Azadi olarak ta bilinen Muhend El Şihri’nin vasiyetiyle tamamlandı.

11 Eylül özel videosunda Usame Bin Ladin şunları söyledi:

“Allah’ın izniyle Amerika’nın sonu yakındır, ve onun sonu bu fakir kulun varlığına bağlı değildir. Usame’nin öldürülmesi yahut yaşaması önemli değil; Allah’ın fazlıyla uyanış başlamıştır. Bu, bu operasyonların ana başarılarından biriydi. Allah Subhanehu ve Teala’dan bu gençleri şehitlerden kabul etmesini ve Peygamberlerle, sıddıklarla, şehitlerle ve salihler bir araya getirmesini niyaz ederim ki onlar ne güzel dostlardırlar.

Bu gençlerin yapmış oldukları amel gerçekten çok büyüktür. Celil bir ameldir. Allah, kendilerini en güzel karşılıkla mükafatlandırsın. Ve Allah’tan kendilerini, tüm Müslümanları başlarını kaldırdıkları ve de Allah Subhanehu ve Teala’nın izniyle Amerika’ya asla unutmayacakları bir ders verdikleri için anne-babaları için mükafat vesilesi kılmasını niyaz ederiz.

Daha önce ABC News ile yaptığım mülakatta Amerika’nın Harameyn’in evlatlarıyla yüzleşme aşamasına geldiği ki bunun onlara Vietnam kabusunu unutturacağı uyarısında bulunmuştum. Ve işte Allah’ın fazlıyla olan oldu ve inşallah henüz olmayan ise daha şiddetli olacak.

Burada başka bir ders daha var: İnsanların çoğunun sahip olduğu kanaatin aksine zafer tamamen materyal kazançlarla ilgili bir şey değildir. Aksine zafer, ilkelerde sebat etmeyledir. Ahabı Uhdud kıssası Allah Subhanehu ve Teala tarafından imanda sebatları müsbet siyakla ebedi bir ders olarak zikredilir.

Ashabı Uhdud, iman ile hendeklerde canlı canlı yakılmak arasında seçim yapmaya zorlandı fakat onlar Allah Subhanehu ve Teala’ya kafir olmayı reddettiler.

Allah, bu gençlere uluslararası küfrün başı olan Amerika’ya ve müttefiklerine ‘batıl üzere olduklarını ve dalalette olduklarını’ açıkça ilan etmeye muvaffak kıldı. Dolayısıyla, onlar canlarını La ilahe illallah yolunda feda ettiler.”

Sosyal medya üzerinden paylaşılan video Ebu Ömer El Azadi’nin vasiyet konuşmasıyla tamamlandı:

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.