Cumartesi, 20 Nisan 2019

Rusya’nın Suriye’de işlediği savaş suçları belgeleniyor

15 Şubat 2016 tarihinde İdlib’de Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünün yönettiği hastaneyi hedef alan saldırıyı araştıran komite ’nın saldırının faili olduğunu beyan etti. Geçen yıl 15 Şubat tarihinde İdlib’e bağlı Maaretul Numan ilçesinde Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünce yönetilen bir hastanenin füzeyle vurulması neticesinde hastane tamamen yıkılmış, 25 kişi can vermişti. STD’nin bu saldırıyı araştırmak üzere başvurduğu bir komite araştırmasını tamamlayarak sonucu kamuoyuna duyurdu.

Rusya’nın kendisinin sorumlu olmadığını iddiasına karşın, İngiltere merkezli bir araştırma kuruluşu tarafından yürütülen ve videolar, fotoğraflar ve saldırıya şahit olan şahısların dinlenmesi neticesinde hazırlanan raporda rejimiyle birlikte Rusya’nın da bu saldırıdan sorumlu olduğu ilan edildi. Geçtiğimiz yıl 15 Şubat’ta meydana gelen bu saldırıda 1’i STD çalışanı toplam 25 kişi hayatını kaybetmiş, aralarında STD çalışanlarından 11 kişinin de bulunduğu çok sayıda insan yaralanmıştı. Raporun Güvenlik Konseyi’ne de iletileceği bildirildi.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Esed Duma’da yine klorla saldırdı

Doğu Guta’da bulunan Duma’da bugün sabah saatlerinde Esed rejimi 6 adet klorlu roket saldırısı gerçektirdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.