Cuma, 22 Mart 2019

Rusya Trump’ın yeni hamlelerini bekliyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, yönetiminin icraatlarını sabırlı bir şekilde beklediklerini vurguladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, "Elbette ve Washington'un birbiriyle örtüşen çıkarları var. Bununla birlikte tamamen fikir ayrılığı yaşadığımız konular da var. Bu, oldukça normal bir durum" dedi.

Sputnik'in haberine göre; Peskov, şöyle devam etti: " Başkanı Donald Trump'ın çeşitli açıklamalarını duyduk. Bu konuda sabırlıyız ve ikili ilişkilerde neler beklememiz gerektiğini anlamamızı sağlayacak eylemlerin gerçekleşmesini sabırla bekliyoruz."

'MUHTEMEL İŞBİRLİĞİ ALANLARINDAN BİRİ '

Bu arada Peskov, -ABD işbirliğindeki muhtemel alanlardan birinin 'terörle mücadele' olacağını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir ve Trump'ın Trump göreve geldikten sonra yaptığı ilk görüşmesinde 'terörle mücadele' alanında işbirliğini konuştuğunu anımsatan Peskov, özellikle Rusya ve ABD gibi güçlü ülkelerin işbirliği yapmaması halinde 'teröre' karşı etkin mücadelenin mümkün olmadığını vurguladı.

'TRUMP'IN RUSYA'YI ANMAMASI KREMLİN'İ ŞAŞIRTMADI'
Öte yandan Trump'ın son konuşmasında Rusya'nın adını telaffuz etmemesinin Kremlin'i şaşırtmadığını belirten Peskov, Trump'ın ABD'nin gündemiyle meşgul olduğunu kaydetti.

Trump, ABD Kongresi'nde yaptığı ilk konuşmada, Rusya'nın adını bir kez dahi telaffuz etmemişti. Ancak Trump, "Yeni dostluklar ve ittifaklar kurmaya hazırız. Biz barışın yanındayız ve her şekilde barış istiyoruz" demişti.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.