Rus uçakları Suriye’de katliam yaptı

Rusya’ya ait savaş uçakları dün akşam saatlerinde Suriye’nin doğusundaki Deyr ez Zor kentinin batı kırsalında hava saldırıları düzenledi. Meskun mahallerin hedef alındığı hava saldırısında çok sayıda sivil öldü ve yaralandı.

Saldırılarda 15 sivil öldü

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Rus savaş uçaklarının Deyr ez Zor kenti batı kırsalındaki Tebni beldesi yakınlarındaki köylere yönelik düzenlediği hava saldırılarında aynı aileden 12 sivil yaşamını yitirdi. Kaynakların aktardığı bilgiye göre, saldırıda yaşamını yitiren aile fertleri, hava saldırıları ve çatışmalar sebebiyle Deyr ez Zor kenti merkezinden göç etmek zorunda kalmıştı.

Öte yandan Tebni beldesine Rusya tarafından düzenlenen hava saldırılarında 3 kardeş daha yaşamını yitirdi. Kaynakların aktardığı bilgilere göre, hava saldırılarında en az 30 sivil de yaralandı.

Deyr ez Zor kent merkezinin DAEŞ kontrolünde olan bölgelerine rejim güçlerinin düzenlediği ağır silah atışlarında ise çok sayıda sivilin yaralandığı bildiriliyor.

Rejim Deyr ez Zor’a yaklaşıyor

Suriye’nin doğusunda bulunan Deyr ez Zor kenti merkezinde rejim ve müttefiki yabancı Şii milisler ile DAEŞ arasındaki çatışmalar devam ediyor. DAEŞ, kentteki rejim güçleri ve müttefiklerini belli bir bölgede kuşatma altında tutarken, rejim güçleri Rus hava desteği altında Deyr ez Zor kentine batıdan ve kuzeyden yaklaşıyor.

Kaynak: Mepa News

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.