Çarşamba, 24 Nisan 2019

‘Riyad’ın Kaşıkçı Açıklaması Tatmin Etmedi’

Başkanı , Riyad yönetiminin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili açıklamalarından tatmin olmadığını söyledi.

Muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi ile ilgili olarak konuşan Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Riyad yönetiminin yaptığı açıklamalardan “tatmin olmadığını” söyledi.

Beyaz Saray’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ABD Başkanı, ve ’da inceleme yapan timlerinin geri dönüşü ile birlikte daha fazla bilgi sahibi olacaklarını kaydetti.

“Bu meselenin köküne kadar ineceğiz” ifadesini kullanan Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile konuştuğunu belirtirken, Washington’ın satışına ilişkin, Riyad’ın ABD’ye yaptığı yatırımları ise kaybetmek istemediğini dile getirdi.

ABD Başkanı ek olarak, Kaşıkçı’nın öldürülmesine dair yürütülecek soruşturmada Suudi Arabistan’ın bir ay süre istemesine de atıfta bulunarak, bu sürenin çok uzun olduğunu söyledi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi. …

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.