‘Riyad’ın Kaşıkçı Açıklaması Tatmin Etmedi’

ABD Başkanı Donald Trump, Riyad yönetiminin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili açıklamalarından tatmin olmadığını söyledi.

Muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesi ile ilgili olarak konuşan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Riyad yönetiminin yaptığı açıklamalardan “tatmin olmadığını” söyledi.

Beyaz Saray’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ABD Başkanı, Türkiye ve Suudi Arabistan’da inceleme yapan timlerinin geri dönüşü ile birlikte daha fazla bilgi sahibi olacaklarını kaydetti.

“Bu meselenin köküne kadar ineceğiz” ifadesini kullanan Trump, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile konuştuğunu belirtirken, Washington’ın silah satışına ilişkin, Riyad’ın ABD’ye yaptığı yatırımları ise kaybetmek istemediğini dile getirdi.

ABD Başkanı ek olarak, Kaşıkçı’nın öldürülmesine dair yürütülecek soruşturmada Suudi Arabistan’ın bir ay süre istemesine de atıfta bulunarak, bu sürenin çok uzun olduğunu söyledi.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Rohingya’da Müslümanlara Karşı Soykırım Devam Ediyor

Birleşmiş Milletler, soykırımın Rohingya’da Müslümanlara karşı devam ettiğini ve Myanmar hükumetin demokrasiyle ilgisinin olmadığını gösterdiğini …

ABD’de Silahlı Saldırı: 2 Ölü

ABD’nin Kentucky eyaletinde düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğu bildirildi. Saldırı sonucunda 2 kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.