Perşembe, 24 Ocak 2019

Rejim Şam’ın Güneyinde Kan Kaybediyor: 70 Ölü

ve İran destekli koalisyonu Şam’ın güneyinde başlattığı askeri operasyonda ağır kayıplar veriyor.

Mepa News sitesinin yerel kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Şam’ın güneyindeki Yermuk Kampı bölgesinde ve direnişçilere yönelik Rusya ve İran desteli rejim koalisyonu tarafından başlatılan saldırılarda rejime bağlı güçler ağır zayiat verdi.

Bugünkü Çatışmalarda En Az 20 Ölü

Kadem mahallesi çevresinde IŞİD ile yaşanan çatışmalarda rejime bağlı güçlerden, aralarında üst düzey komutanların da olduğu çok sayıda kişi öldürüldü.

Baladi News’in aktardığı bilgilere göre, Kadem Mahallesi’nde IŞİD ile dün gece saatlerinden bu yana yaşanan şiddetli çatışmalarda rejim unsurlarından en az 20 kişi öldü.

Son 4 Günde En Az 70 Ölü

Rusya ve İran destekli rejim koalisyonuna bağlı güçler geçtiğimiz 4 gün içinde Şam’ın güneyinde devam eden çatışmalarda en az 70 kayıp verdiği ifade edilirken, rejime bağlı güçlerden çok sayıda kişinin de yaralandığı veya IŞİD tarafından alındığı belirtiliyor.

Sabah Saatlerinden Bu Yana 50 Hava Saldırısı

Rejime bağlı güçlerin bölgede ilerleyememesi ve ağır kayıplar yaşaması üzerine bölgedeki sivil yerleşim yerlerine yönelik Rusya ve rejime ait savaş uçakları tarafından hava saldırıları düzenlenmeye başlandı.

Şam’ın güneyindeki saldırıların başladığı ilk günlerden bu yana kara bombardımanına ağırlık veren rejim koalisyonu, artan kayıplar üzerine Doğu bölgesinde olduğu gibi sivil yerleşim yerlerini havadan hedef almaya başladı.

Saha aktivistlerinin aktardığı bilgilere göre, Rusya ve rejime ait savaş uçakları sabah saatlerinden bu yana Şam’ın güneyinde altındaki Yermuk Kampı bölgesine yönelik en az 50 hava saldırısı gerçekleştirdi.

Saldırılar 20 Nisan’da Başladı

Rusya ve İran destekli güçler geçtiğimiz 20 Nisan tarihinde 5 yıldan uzun bir süredir kuşatma altında olan Şam’ın güneyindeki Yermuk Kampı, Kadem Mahallesi ve Haceru’l-Esved bölgesine yönelik başlatmıştı.

Kuşatma altındaki bölgede IŞİD, Tahriru’ş Şam Heyeti ve diğer direnişçiler varlık gösteriyor.

Haksöz Haber sitesinden alınmıştır.

Bu Haberler de var

Bahreyn Kralı ve ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, cuma günü el-Kudeybiye Sarayı’nda ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’i …

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.