Rejim güçleri başkent Şam’ın doğusunda pazar yerini vurdu: 15 yaralı

Rejim güçlerinin başkent Şam'ın doğusunda bir pazar yerini hedef alması sonucu çok sayıda sivil yaralandı Suriye rejimine bağlı güçlerin başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde bulunan Ayn Terma beldesindeki pazar yerini hedef aldığı ağır silah saldırısında çok sayıda sivil yaralandı

"15 sivil yaralandı"

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Doğu Guta bölgesindeki Ayn Terma beldesindeki pazar yerine düzenlenen ağır silah atışlarında aralarında kadın ve çocukların da olduğu en az 15 sivil yaralandı.
Yaralananların bazılarının durumunun ağır olduğunun belirtildiği açıklamada, pazar yerinin rejim tarafından top atışlarıyla hedef alındığı ifade edildi.
Ağır silah saldırısının düzenlendiği Ayn Terma beldesi, "çatışmasızlık bölgeleri'' içerisinde yer alan Doğu Guta bölgesinde bulunuyor.
Öte yandan bölgeden haber aktarımı yapan yerel kaynaklar rejim güçlerince düzenlenen bombardıman sonrası hedef alınan pazar yeri ve yaralanan sivillere ait görüntüleri paylaştı.
Yerel kaynaklar tarafından servis edilen görüntüler:
Fetih Medya
Fetih Medya
Fetih Medya
Fetih Medya
Kaynak: Mepa News

İktibas: Mepanews

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Kenyalı Müslümanların Kamplarda Yaşam Mücadelesi

Somali sınırında iki hafta önce Eş-Şebab'ın bastığı İshakani köyünden kaçan 300'den fazla Müslüman aile geçici …

“İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki Boyut”

Özgür-Der Amasya Temsilciliği tarafından, Eğitimci-Yazar Şefik Sevim'in konuşmacı olarak katıldığı “İslami Yaşamda İbadi ve Ahlaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.