Rejim Deyr ez Zor’da saldırıya geçti: IŞİD’in yardım hattı kesildi

Rejim güçleri Suriye’nin doğusundaki Deyr ez Zor kentinde IŞİD’e karşı saldırıya geçti.Yerel kaynakların aktardığı bilgiye göre, rejim güçlerinin Suriye’nin Deyr ez Zor kentinde IŞİD’e karşı başlattığı saldırıda IŞİD’e ait birkaç askeri nokta ele geçirilirken örgütün ikmal hatlarından birisinin ise rejim tarafından kesildiği ifade edildi.

Deyr ez Zor kentinin Kabirler bölgesinin güney hattında ilerleme girişiminde bulunan rejim güçlerine savaş uçakları da hava saldırıları ile destek verdi. Rejime bağlı medya kanallarının aktardığı bilgiye göre bölgeye düzenlenen hava saldırıları ve çatışmalarda IŞİD savaşçılarından ölen ve yaralananlar oldu.

ABD hava saldırıları

Öte yandan rejimin bölgede IŞİD’e karşı ilerleme çabaları devam ederken, ABD öncülüğündeki koalisyona bağlı savaş uçakları geçtimiz günlerde Deyr ez Zor kenti kırsalındaki Meyadin kasabasına yönelik hava saldırıları düzenledi. ABD koalisyonu tarafından meskun mahallere yönelik düzenlenen hava saldırılarında çok sayıda sivil yaşamını yitirdi ve yaralandı.

Kaynak: Mepa News

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.