PKK Sözcüsü: Büyük Savaşı Başlattık

PKK/PYD liderliğinde kurulan Suriye Demokratik Güçleri SDG Genel Komutanlığı tarafından yapılan açıklamayla Rakka Operasyonunun başladığı ilan edildi.

SDG Sözcüsü Telal Silo Reuters’e yaptığı açıklamada ‘terör ve teröristler için başkent haline getirilen Rakka’nın özgürleştirilmesi için Fıratın Gazabı Komutanlığı olarak Büyük Savaşı başlattık’ dedi.

SDG Sözcüsü Silo’nun açıklama esnasında duyduğu gözlenen özgüvenin ABD tarafından verilen askeri destekle orantılı olduğu değerlendiriliyor.

PKK/PYD liderliğindeki Suriye Demokatik Güçlerinin ABD hava saldırılarıyla IŞİD’den aldığı bölgelerdeki Kürt olmayan Suriyelilere yönelik katliam ve tehcir politikası yürüttüğü biliniyor.

Türkiye’den giderek PKK/PYD saflarında savaşan unsurların Türk makamlarınca yargılanmadığını hatırlatan gözlemciler söz konusu milislerin Rakka savaşından sonra Türkiye’de eylemler yapacağını tahmin ediyor.

IŞİD’in başkenti olarak bilinen Rakka Operasyonunun PKK’nın tahmin ettiği süreçle tamamlanmayacağı, IŞİD karşıtı grupların/bireylerin de ABD askerlerini ve Marksist Kürt milisleri hedef alacağı öngörülüyor.

'Seyyid Donald Trump’a 'tahiyyat ve şükürlerini' sunan PKK Sözcüsü,
Rakka Operasyonunun başladığını ilan etti. pic.twitter.com/tQJg2GrOSG

— asyaninsesiVideo (@asyaninsesiVide) June 6, 2017

İslami Bülten – Haber Merkezi