Perşembe, 24 Ocak 2019

Paris saldırganı Abdusseslam’a 20 yıl hapis cezası verildi

Belçika bugün, 15 Mart 2016’da Brüksel’de iki polisle çatışmaya giren ve Fransa’da 130 kişinin ölmesine neden olan saldırının zanlısı Salah Abdusseslam ve aynı davadan yargılananTunus asıllı Süfyan Ayari’yi yargıladı.

Brüksel Ceza Mahkemesi, Abdusseslam ve Ayari’yi 20’şer yıl hapis cezasına çarptırdı. Davanın şubat ayında görülen duruşmasında savcılığın talebi de 20 yıl hapis cezasıydı.

Hükmün gerekçeleri arasında ‘radikalizmle bağlantılı olduklarına dair şüphe bulunmaması’ gösterildi.

Salah Abdusseslam, 18 Mart 2016’da, Brüksel’de tutuklanmadan önce Avrupa’nın en çok arananlar listesinde yer alıyordu. Abdusseslam, ’nın başkentinde meydana gelen ve 32 kişinin ölmesine neden olan saldırılardan 4 gün önce tutuklanmıştı.

Abdusseslam ve Ayari, Belçika’da düzenlenen bir operasyon sırasında polisle çatışmaya girmekten yargılanıyor. Çok sayıda polis memurunun yaralandığı çatışmalar sırasında Muhammed Belkaid öldürülmüştü. Abdusseslam ve Ayari, polisle girdikleri çatışmanın ardından saklandıkları daireden bir süre sonra kaçmıştı. Birkaç gün sonra da Brüksel’in Molenbeek kentindeki başka bir sığınakta yakalanmışlardı.

Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Bahreyn Kralı ve ABD Savunma Bakanı ile görüştü

Bahreyn Kralı Hamad bin İsa el-Halife, cuma günü el-Kudeybiye Sarayı’nda ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’i …

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo’dan Kaşıkçı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Hugh Hewitt Radyo programında Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen Suudi gazeteci …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.