Pazartesi, 22 Nisan 2019

Pakistan Başbakanı İslam’a Hakaret Eden Kişinin Öldürülmesini Kınadı

Başbakanı Şerif, üniversite öğrencisi Mashal Han’ın “İslam’a hakaret” ettiği için öldürülmesini kınadı. Saldırıya ilişkin 12 kişi gözaltına alındı.

Bir üniversite öğrencisinin 13 Nisan’da “İslam’a hakaret” ettiği için öldürülmesini kınayan Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, yaptığı yazılı açıklamada, “Genç öğrenci Mashal Han’ın Mardan kentindeki Vali Han Üniversitesinde bir çete tarafından öldürülmesinden dolayı şaşkınlık ve üzüntü duydum.

Bu eylemin failleri bilmelidir ki, hukukun tesisi ancak yetkili makamlar eliyle olur, vatandaşlarca değil” ifadesini kullandı.

Emniyet yetkililerinin suçun faillerini bulmak için harekete geçtiğini belirten Şerif, hiçbir babanın evladını eğitim için gönderdiği üniversiteden tabutta dönmesini istemeyeceğini ifade etti.

Polis cinayete ilişkin 12 kişiyi gözaltına alırken, 8 kişi de mahkemeye çıkarıldı.

Vali Han Üniversitesinde gazetecilik okuyan 23 yaşındaki Mashal Han, kendisini İslam’a hakaret ettiği için kampüsteki bir grup öğrenci tarafından yurt odasından çıkartıldıktan sonra öldürülmüştü.

İslami Bülten – Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Saldırıların azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Saldırıları azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.