Öldürülen Filistilinin Ailesine Tehdit: Evinizi De Yıkacağız

İsrail ordusu işgal altındaki Batı Şeria’da bir Filistinliyi öldürdü.

Ordu, öldürdüğü Filistinlinin Pazartesi günü Gitai Kavşağı’nda öldürülmesi sırasında bir askerlerine saldırdığını iddia etti.

Askerlerde ateş açarak “etkisiz hale getirdi” denildi.

Olay, geçen hafta olay yerinden kaçmadan önce Barkan sanayi parkında iki İsrailli’yi vuran ve öldüren Filistinlileri aramaya devam etmesiyle birlikte gerçekleşti.

Ayrıca Pazartesi günü öldürülen Filistinli Müslüman gencin ailesine, saldırıya tepki olarak evini yıkacaklarını söylediği belirtildi.

İsrail, 1967’den beri Batı Şeria’yı işgal altından tutuyor ve yasa dışı yerleşimler için düzenli olarak bölgelere sırasıyla el koyuyor.

İsrailli yerleşimciler Kuzey Batı Şeria’daki Nablus yakınlarındaki bir kontrol noktasında arabasına taşla saldırarak Filistinli bir anneyi öldürdü.

Kaynaklar, Kuzey Batı Şeria’daki Bidya köyünden Ayşe isimli kadın öldürüldüğünde kocasının bir grup İsrailli yerleşimci tarafından araçlarına atılan taşlarla yaralandığını söyledi.

Filistin Kızılayı, ciddi bir kafa travması geçiren Rabi’yi yakındaki Rafidia hastanesine götürdüğünü, ancak varışta öldüğünü kaydetti.

Kaynak: Asyanın Sesi. Sorumluluk kaynağa aittir.