“ÖLDÜRMEYİ Seven Bir REJİM İle Savaşıyoruz”

İşgal altındaki Filistin topraklarında yaşanan olayları konu alan bir dizi etkinliğe katılmak için Güney Afrika’ya gelen Filistin’in en küçük gazetecisi Cihad, Aksa'ya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İsrail’in son haftalarda Mescid-i Aksa’ya yönelik uygulamalarının asla kabul edilemeyeceğini vurgulayan Cihad, şu şekilde konuşu:

‘İsrail işgal askerleri Mescid-Aksa’yı kapattı ve kapıların önüne dedektör cihazları koydu. Bizi sindirmeye ve bastırmaya çalıştılar. Birçok yürüyüş ve gösteri oldu. Bu yürüyüş ve gösterilerde 48 saat içinde 400’den fazla kişi yaralandı. Yaşadığım şehir Nabi Salih’de her Cuma sonrası bunun gibi protestolar yapılıyor.’

Filistin’de yaşananların İsrail’in halkı sindirme politikasının parçası olduğunu ifade eden Cihad, şunları söyledi:

‘Filistin’den asla vazgeçmeyeceğiz. Filistin mücadelesi ya da Filistin meselesi din meselesi değildir. Biz Müslümanlar, Yahudiler ve Hristiyanlar olarak Filistin topraklarında yüzyıllardır yaşıyoruz. Dünyanın bu meseleyi din üzerinden görmemesi gerekir. Bu mesele insanlık meselesidir. Bizler sadece ceset, kan seven ve öldürmeyi seven siyonist teröristlerle savaşıyoruz.’

Türkiye ve tüm dünyadaki Müslümanları Filistin’e destek için İsrail’i protesto etmeye çağıran Cihad, ‘İsrail mallarını boykot ederek Filistin’e destek olun çünkü İsrail kazandığı bu paralarla silah alıyor ve Filistinli çocukları öldürmek için kullanıyor’ şeklinde konuştu.

Filistinli aktivist Ahed Tamimi de Filistin ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için önemine dikkati çekerek, ‘Mescid-i Aksa Müslümanlara Peygamberimizin emanetidir’ ifadelerinde bulundu.

Filistin Haber Merkezi . Sorumluluk kaynağa aittir.