Oğlu darbeci çıktı!

CHP lideri Kılıçdaroğlu’yla birlikte 25 gün adalet yürüyüşü yapan Veysel Kılıç’ın oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç’ın, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde halka ve polise ateş açtığı ortaya çıktı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü iddianamesinde; CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte adalet yürüyüşüne katılan Veysel Kılıç’ın oğlu Hava Harp Okulu öğrencisi Selahattin Kılıç da yer alıyor.

İddianameye göre, saat 02.06’da tabur komutanı piyade yarbay Turgay Ödemiş’in emir ve komutası altına giren Selahattin Kılıç’ın; Ödemiş ve Ahmet Taştan’ın emri üzerine gişeler bölgesinde toplanan kolluk görevlilerine ve vatandaşlara ateş ettiği öğrenildi.

Ödemiş’in saat 01.55 sıralarında da “ateş edilmesi” talimatını vermeye devam ettiği kaydedilen iddianamede, çömelerek ve yere yatarak mevzi alan şüphelilerin hedef gözeterek ateş etmeye başladıklarına dikkat çekildi.

Ayrıca saat 02.06 sıralarında uzman çavuş Mahir Çubuk’un Anadolu istikameti gişeler bölgesinde toplanan vatandaşlara nişan alarak ateş ettiği ifade edildi.

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Şununla etiketlendi: