Çarşamba, 24 Nisan 2019

Obama Ve Clinton’ın Evine Patlayıcı Madde Yollandı

eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’daki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paket gönderildiği bildirildi.

Gün içerisinde de ABD eski Başkanı Bill Clinton ile eski Dışişleri Bakanı eşi Hillary Clinton’ın ’un banliyösünde Chappaqu’daki evlerinde, içerisinde patlayıcı maddenin olduğu bir paket bulundu.

Amerikan Gizli Servisi, Clintonlar ve Obamaların evindeki paketlerin, “patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler esnasında” tespit edildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıkladı.

Paketlerin, Obama ve Clinton’a ulaşmadan önce ele geçirildiği kaydedildi.

Macar asıllı ABD’li milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki evinin posta kutusunda da dün patlayıcı madde bulunmuştu.

Obama ve Clinton’ların evine gönderilen paketlerin, Soros’un evine gönderilenlerle bağlantılı olduğu düşünülüyor.

Paketlerin birbiriyle bağı araştırılıyor.

Beyaz Saray’dan kınama

Beyaz Saray, ABD eski başkanlarından Barack Obama ve Bill Clinton’ın evlerine patlayıcı madde gönderilmesini kınadı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, yaptığı açıklamada, “Son günlerde Başkan Obama, Başkan Clinton, Dışişleri Bakanı Clinton ve diğer kişileri karşı yapılan saldırı girişimlerini kınıyoruz.” ifadesini kullandı.

Sanders, “ABD Gizli Servisi ve diğer güvenlik ajanları olayı soruşturuyor ve bu korkakların tehdit ettiği herkesi korumak için tüm uygun tedbirleri alacaklar.” değerlendirmesinde bulundu.

binası da boşaltıldı

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN’in de içinde bulunduğu Time Warner Center’a da benzeri bir paket gönderildiğini açıkladı.

CNN’e konuşan bir yetkili de benzeri bir paketin Beyaz Saray’a gönderildiğinin, ancak adrese ulaşmadan tespit edilerek teslimatın engellendiğini belirtti.

ABD’de eski başkanlardan Barack Obama’nın Washington’daki, Bill Clinton’ın da New York’taki evine, içinde patlayıcı madde bulunan bir paketler gönderildiği duyurulmuştu.

Macar asıllı ABD’li milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki evinin posta kutusunda da patlayıcı madde bulunmuştu.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Gina Haspel Kaşıkçı Soruşturması İçin Türkiye’ye Gelecek

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA Direktörü Gina Haspel’in, İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal …

Washington Büyükelçisi Kılıç’tan İdlib Çağrısı

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, “Hükümetim tarafından 11 saatlik görüşme sonrasında varılan anlaşma, on binlerce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.