Cumartesi, 20 Nisan 2019

“NATO, Rusya’ya karşı savaşa hazır olmalı”

merkezli düşünce kuruluşu RAND, yedi tugayın ’ya yakın Baltık ülkelerine konuşlandırılması çağrısı yaptı. RAND analist David Shlapak, ’nın hızlı bir zafer kazanmasının önüne geçmek için topçu kuvvetleri ve hava güçleriyle desteklenen ‘yedi tugayının yeterli olacağını’ savundu.

Oluşabilecek bir kriz durumunda söz konusu birlikleri ’dan sevk etmenin neredeyse imkansız olacağını kaydeden Shlapak, birliklerin Baltıklar ülkelerinde konuşlandırılması ve savaşa hazır halde tutulması gerektiğini belirtti.

Shlapak, muhtemel bir çatışma durumunda, bölgede halihazırda konuşlandırılan NATO güçlerinin ve Letonya’yı savunamayacağı kaydetti.
Shlapak, “NATO, bir saldırısı karşısında en kırılgan üye ülkeleri savunmaya hazır değil. RAND’ın gerçekleştirdiği oyunlarında NATO savunmasının 36-60 saat arasında düştüğü görüldü” dedi.

İslami Bülten / Haber Merkezi

Bu Haberler de var

Fransa’dan Suudi Arabistan’a Yaptırım Sinyali

Fransa, Kaşıkçı’nın ölümünde Suudi Arabistan’ın sorumluluğunun kanıtlanması durumunda bu ülkeye yaptırım uygulayacağını açıkladı. Fransa Hükümet …

BM’den Fransa’ya Burka Yasağını Kaldır Çağrısı

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi Fransa’ya burka yasağını kaldırması çağrısında bulundu. BM’nin İnsan Hakları Yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.