Myanmar Baskısından Kaçan Arakanlıların Durumu

Myanmar Baskısından Kaçan Arakanlıların Durumu

Myanmar zulmünden kaçan Arakanlılar, ülkenin hemen kuzeyindeki komşusu olan Bangladeş’e sığınmaya çalışıyorlar. Ancak Bangladeş gerek kendi nüfus yoğunluğu, gerek ülke yönetim sistemi, gerekse yıllardır bu mazlumların sığınmasını kabul etmiş ve artık alamayacak duruma gelmiş bir ülke olarak onları reddediyor.

Öte yandan Tayland yine onları kabul etmezken, oraya sığınabilenlerin ise insan kaçakçılarının eline düşecek olmaları yeni ve büyük bir tehlike olarak her zaman karşılarında duruyor.

Endonezya ve Malezya yıllardır uzak komşuları olmalarına rağmen bu mazlumları tereddüt etmeden bağrına basmakta anca aynı zamanda yıllardır Myanmar ile ilişkileri devam etmekte. Bugün ise Endonezya Myanmar’a bu zulmü derhal durdurmaları konusunda çağrıda bulundu.

Türkiye ise gerek siyasi yönetimi gerekse STK’ları olarak bu mazlum halka yıllardır maddi manevi desteklerini sunuyorlar.

Tüm vicdan sahibi halklar, bu masum sivillerin artık ülkelerinde huzur ile yaşamalarını istiyor.

Kaynak: Arakan Haber

Fetih Medya sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

Pentagon, Pakistan’a Yapılacak Yardımı Durdurdu

​​​​​​​ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Pakistan'a askeri operasyonlar karşılığında yapılacak olan 900 milyon dolarlık yardımın askıya …

Saldırıların azaldığı Pakistan’da IŞİD yükselişte

Pakistan'ın 2017 Güvenlik Raporu'na göre geçen yılki saldırılarda yüzde 16'lık azalma yaşandı. Pakistan Barış Araştırmaları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.