Pazartesi, 22 Nisan 2019

Mescidi Aksa’dan Keşmir’e Destek

Ordusu tarafından altında tutulan ’e Mescidi Aksa’dan destek geldi. ’teki Mescidi Aksa’da çekilen bir fotoğrafta ‘Aksa’dan Keşmir’e kadar özgür olacağız’ yazıldı.

Pakistan ve Hindistan arasındaki Keşmir, özellikle son aylarda artan baskı ve katliamlarla gündemde. Hint askerlerinin sivil Keşmirli Müslümanları hedef alan saldırıları, uluslararası toplum tarafından da sessizce izleniyor.

Keşmirli , ülkelerindeki gelişmeleri dünyaya duyurmak için kullandıkları yayın organlarında sık sık ’le Keşmir’i kıyaslayan raporlar yayınlayarak Keşmir’deki katliamın da en az ’deki kadar acı olduğuna dikkat çekiyor.

Mescidi Aksa’dan yayınlanan Keşmir’e destek görüntülerinin altına not düşen Keşmirliler ‘İsrail bile ’ın son Cuma namazında Mescidi Aksa’da kılmaya müsaade ederken Hint askerleri, Keşmir’deki Ulu Cami’de namz kılmaya müsaade etmedi’ dediler.

Öte yandan Hint işgaline karşı direnen Keşmirli cihat yanlıları, Srinagar Bölgesinde hedef aldığı Hint askerleriyle giriştikleri çatışmada 2 askeri öldürürken 2 subayı da yaraladı.

Asya’nın Sesi sitesinden alıntılanmıştır. Sorumluluk kaynağa aittir.

Bu Haberler de var

İsrail’den Hamas’a Saldırı

İsrail Savaş uçaklarının, dün gece Hamas’a ait 8 alanı bombaladığı bildirildi. İsrail Rejim Ordusu, dün …

Adil Abdul Mehdi Yemin Etti

Çarşamba günü Adil Abdul Mehdi, Irak başbakanı olarak yemin etti. Kabine listesinde geçici petrol bakanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.